50 SHADES OF GREY

22 Mar 2018Mam dla was mały life update - aktualnie jestem trochę zabiegana, a moje życie opisuje schemat praca numer jeden - dom - praca numer dwa - praca numer jeden. Od prawie roku mieszkam w Londynie i też od tego czasu jestem całkowicie niezależna finansowo. Chociaż bywają momenty, że przez moje bardzo nierozsądne gospodarowanie pieniędzmi zadaję sobie pytanie "jak ja zapłacę za mieszkanie?". 

Dostałam ostatnio wiadomość od jeden z obserwatorek jak osiągnęłam to, że moje kanały social media stały się pełnoetatową praca. Prawda jest taka, że wcale nie są. Bycie pełnoetatową blogerka brzmi świetnie, nie tylko dla osób, które się tym zajmują. Robicie to co lubicie, dostajecie darmowe rzeczy i jeszcze płaca Wam za to, że założycie ciuch i cykniecie fotkę. Kiedy zakładałam bloga nie pomyślałabym, że strona w internecie może przerodzić się dla kogokolwiek w prace. Dla mnie tez bardzo długo działalność w social mediach tym nie była. Mieszkam w Londynie od 10 miesięcy i mogę powiedzieć, że wraz z przeprowadzką zyskałam nowa prace. Przez te wszystkie lata, gdy mieszkałam w Polsce ilość płatnych zleceń mogę policzyć na palcach jednej ręki. I nie ma w tym nic złego, ale ciężko poświecić się czemuś w 100 % gdy nie macie finansowej stabilności. Tutaj ten rynek wygląda zupełnie inaczej. Do dużych kampanii zapraszane są tyko TOP blogerki (wciąż na mniejszą skalę niż dzieje się to w Polsce), ale jest też miejsce dla dziewczyn z mniejsza ilością obserwujących. BLAZER - ORSAY
SWEATSHIRT - ORSAY
PANTS - ORSAY
SHOES - TOP SHOP (SALE) inspired by DORATEYMUR
HAT - ZARA (similar)
BELT - ORSAY
SUNGLASSES - ALIEXPRESSCo zrobić aby utrzymywać z bloga?

Z mojego doświadczenia wynika, że przede wszystkim powinno mieć się oszczędności. Bycie samozatrudnionym ma do siebie brak stałej wypłaty. Jedne miesiące są lepsze, inne gorsze - dotyczy to wielu branż i zawodów. Trzeba też być systematycznym i publikować zdjęcia na Instagramie CODZIENNIE. Tak, codziennie powinniście wrzucać jakiś kontent. Niestety sama wiem, że praca na pół etatu nie sprzyja publikowaniu zdjęć. Często zdarza się, że w dni wolne od "nudnej" pracy nie są dostępne osoby, które mogłyby pomóc mi z sesją. Przede wszystkim jednak trzeba mieć w tym wszystkim szczęście. Niektórzy mu pomagają, kreują zakłamaną statystykę. Kiedy widzę takie konta (a uwierzcie dość łatwo to rozpoznać) to naprawdę dziwię się, że ktokolwiek ma ochotę żyć w takim kłamstwie. No, ale cóż nie pierwsi i nieostatni. 


PHOTOGRAPHY - PAULINA PLANDOWSKA


Next

7 comments

 1. Iga, jakiej aplikacji uzywasz do nagrywania filmików na instastory,że mają taki fajny filtr ? ❤️

  ReplyDelete
 2. really elegant, my fav piece is the sweater

  https://7-sevendays.blogspot.gr/

  ReplyDelete
 3. całości bym nie założyła, choć na Tobie świetna ale marynarkę to chcę <3

  ReplyDelete